O nás

Ahojte! Som Mirka. Manželka. Matka. Tvorím hlavne ručne maľované drevené dekorácie a náučné hračky pre detičky inšpirované mojimi dvomi slečnami. Každý produkt je unikátny vďaka štruktúre dreva, ručnému prevedeniu a úpravám dizajnu podľa jedinečného želania zákazníka.

Hneď po ukončení vysokej školy sa mi narodila prvá dcérka a ako veľa iných mamičiek som popri materskej začala hľadať možnosti odreagovania sa od bežných povinností a takisto uplatnenia v profesijnom živote. Nebolo to ale jednoduché, keďže som sa stále chcela naplno venovať aj dieťatku. Po necelých 3 rokoch sa mi narodila druhá dcérka a kolobeh začal odznova.

Čo budem robiť po materskej? Ako sa môžem uplatniť aj popri deťoch? Vyštudovaná ekonómia z časového hľadiska nebola taká lákavá, peniaze by možno boli, ale koľko času by mi zostalo popri kariére na deti? Asi nie veľmi veľa.

Jedného dňa som na internete zahliadla krásnu detskú dekoráciu, ktorá sa mi veľmi páčila, ale slečna za ňu chcela neprimerane veľa peňazí. Tak som si ju vyrobila pre moje baby sama. Ukázala som to kamoškám, aj ony chceli pre deti také. Skúsila som ponúknuť na internete, prišli prvé objednávky. Bez zisku a za pár drobných som začala vyrezávať dekoračné písmenká s menami z polystyrénu a maľovať ich farbami. O peniaze nešlo, hlavne, že bolo čo robiť okrem menenia plienok. J

Objednávky pribúdali, ale časové možnosti boli obmedzené a k tomu polystyrén ako materiál sa mi od začiatku veľmi nepozdával, predsa len je to plast. Čo by bolo trvácnejšie? Ekologickejšie?

DREVO! Tak som sa pustila do hľadania. Dodávatelia, materiály, dopyt, možnosti... S manželom sme sa rozhodli pre kúpu laserovej gravírky, ocino mi pomáhal s technickými vecami, mamina s deťmi a manžel nosil pravidelný príjem, aby sme túto moju firmu mohli pomaly rozbehnúť. Investovala som veľa času do vzdelania v oblasti počítačovej grafiky, študovala som rôzne postupy výroby, ale myslím, že to stálo za to.

Výsledkom sú výrobky od výmyslu sveta na želanie zákazníkov, rôzne používané materiály aj spôsoby výroby, neustále rozširovanie sortimentu a široká škála farieb. Snažím sa stále zlepšovať a budem sa snažiť aj naďalej. Sľubujem! J

Záznamy neboli nájdené...